Aký remienok preferujete pre vaše elegantné hodinky?

Michal Pindura 1 19.02.2015

Máte chuť na zmenu? Prestali sa vám vaše hodinky páčiť? Počkajte! Nemusí to hneď znamenať, že patria do starého železa. Buďte tvorivá! Inovujte, pretvárajte a nakoniec zmeňte! Najjednoduchší a najlacnejší spôsob ako dodať svojím starým hodinkám nový náboj je zmena remienka. Samotná výmena remienka však nemusí byť vždy najjednoduchšia, preto by ste to mali nechať na odborníka. Tento neinvazívny zákrok sa však určite vyplatí, pretože si svoje hodinky opäť zamilujete. Ako si však vybrať ten správny remienok na vaše hodinky? Ako byť dostatočne citlivá, aby vaše luxusné hodinky nestratili pôvab a eleganciu? Poradíme vám! 

Ak hodinky nosíte denne a záleží vám na tom, aby remienok ostal čo najdlhšie nepoškodený, mali by ste sa prikloniť ku hodinkám s keramickým remienkom. Ak si váš spoločenský status vyžaduje luxusné hodinky a váš štýl je skôr elegantný, koža je pre vás ideálnym riešením. Pre nadšencov športu odporúčame plastové remienky, ktoré sa ľahko udržiavajú. Neviete sa rozhodnúť len pre jeden typ? Kúpte si hodinky, ktoré vám ponúkajú viac remienkov naraz! Vyhnete sa tak rannej nerozhodnosti typu – „…hodia sa mi dnes tieto hodinky?“.  

Hodinky Michae Herbelin 17048-26yb01

TISSOT T-One Automatic

Luxus v podobe kožených remienkov.

Ak patríte medzi ženy, ktoré preferujú elegantný štýl obliekania, drahšie kúsky doplnkov a rady zažiarite, potom je kožený remienok na hodinky presne pre vás. Koža, ako klasický a jeden z najstarších materiálov na hodinkové remienky, je nestarnúcim elementom a doplnkom pre elegantné hodinky. Výhodou upravených kožených remienkov je ich vodeodolnosť a vhodnosť aj pre alergikov. Aj napriek tomu, že sú kožené remienky odolné voči potu a vode, odporúčame ich využívať skôr v suchom prostredí, čím sa predlžuje ich životnosť.

Dámy s koženými remienkami pôsobia seriózne, ale zároveň dávajú svojmu okoliu najavo, že vedia čo je móda.  Ak je ich remienok na hodinky ešte aj v trendy farbách tejto sezóny, nikto o ich vkuse ani len nezapochybuje. Pre tento rok je touto top farbou špinavá bordová, takzvaná Marshala.  Pri pomyslení na kožené remienky môže mnohým ľudom zísť na um fádnosť a nezaujímavosť. To však vôbec nie je pravda! V súčasnosti máte možnosť vybrať si z veľkého množstva kožených remienkov, nie len z pohľadu farby, ale aj spôsobu spracovania kože. Viete tak podčiarknuť svoj štýl a zároveň spoločenský status. Brúsená koža, tvrdšia koža s ornamentami, tenký a jednoduchý remienok, kožený remienok s potlačou či prešívaný remienok? Výber je naozaj pestrý.

Nezabudnite:

  • Základom výberu každého remienka, nie len pre elegantné hodinky je to, aby so zvolenými hodinkami dokonale ladil.

  • Páči sa vám remienok na hodinky, ktorý je z kože a má výrazné prešívanie inej farby? Nepoužite ho pre elegantné hodinky! Pre tie sa viac hodí  jednoduchý kožený remienok bez akejkoľvek potlače.

  • Pozor na vhodnosť veľkosti remienka, ktorý zvolíte pre svoje elegantné hodinky. Remienok by nemal byť dominantnou súčasťou hodiniek z pohľadu veľkosti. Nekombinujte preto mohutné remienky s malými hodinkami. 

CITIZEN ES4024-52A

Remienky z nerezovej ocele nie len pre mužov. 

Nerezová oceľ je v súčasnosti obľúbeným a často využívaným materiálom pri výrobe remienkov na elegantné hodinky, aj napriek svojej väčšej hmotnosti. Je to veľmi kvalitný a nekorodujúci materiál s ktorým sa stretávame aj v šperkárstve. Pri nasadení nerezového remienka na ruku môžete pocítiť chlad, ktorý však po krátkom čase prejde. Lesk a mohutnosť nerezovej ocele podčiarkuje kvalitu nosených hodiniek. Aj preto sú tieto remienky vyhľadávané a vhodné pre elegantné a luxusné hodinky.

Rovnako ako pri koži sa nemusíte báť fádnosti tohto klasického materiálu, nakoľko máte na výber z viacerých farebných prevedení. Najčastejšie sa nosia remienky v zlatej, čiernej, striebornej, sivej alebo zlato-ružovej farbe, pričom je vhodná aj ich kombinácia. Známou a obľúbenou kombináciou farieb je pre elegantné hodinky zlatá a strieborná. Pri dámskych hodinkách sa táto kombinácia hodí predovšetkým na užšie, klasické remienky. Príkladom zlato-strieborného remienku sú napríklad hodinky Tissot T-Trend T082.210.22.038.00  Ak však nepatríte práve medzi „klasičky“ a máte radšej väčšie kúsky hodiniek, sú pre vás vhodné jednofarebné, širšie nerezové remienky, ktoré dnes využívajú návrhári zvučných mien ako  Michael Kors.

Výhodou nerezových remienkov je aj ich ohýbateľnosť a prispôsobivosť zápästiu. Tieto funkcie zabezpečuje členitosť remienka, čo znamená, že sa neskladá len z jednej časti kovu, ale z menších častí, ktoré sú navzájom spojené. Túto vlastnosť oceníte hlavne vtedy, ak kupujete remienok na hodinky ako darček a nie ste si istý potrebnou dĺžkou. Nerezové remienky sa vďaka ich členitosti dajú skracovať presne na mieru.

Dámske hodinky CERTINA C014.235.17.011.00

Plastové remienky – luxus verzus elegantnosť. 

Plastové remienky sa často nazývajú aj kaučukové, alebo silikónové. Luxusné hodinky nemusia byť striktne len elegantné. Luxusne pôsobia aj mnohé typy športových hodiniek, ktoré ponúkajú aj popredné značky. Preferujú ich nie len športovci, ale aj celá generácia mladých a moderných ľudí. Páčia sa im nie len vďaka širokej škále použiteľnosti, ale hlavne pre rôznorodosť farebných variácií a tvarov, ktoré plastové remienky ponúkajú. Remienok zhotovený z plastu je ľahký, krehký a vo väčšine prípadov je z antialergénneho materiálu. Práve vďaka svojej nízkej váhe, jednoduchej údržbe a nezávadnosti sú v dnešnej dobe jedným z najpoužívanejších typov remienkov na hodinky. Využívajú sa pri športových, ale aj elegantných hodinkách známych značiek ako je napríklad Certina, ktorá sa okrem iného môže pochváliť aj hodinkami s plastovým ramienkom Certina C014.217.17.051.00.

Damske hodinky TISSOT Cera

Náhrada plastu? Je tu keramika!

Na prvý pohľad pripomínajú keramické remienky na hodinky nerezové. Keramika je však ľahšia ako kov a často sa využíva na módnejšie typy hodiniek. Funkciami sa preto keramika podobá skôr plastu, nakoľko sú tieto materiály rovnako ľahké, vodeodolné a dajú sa jednoducho ošetriť. Najväčšou výhodou keramických remienkov, oproti tým plastovým, je však eliminácia zvýšenej tvorby potu, ktorá vzniká pri kontakte kože s plastom, alebo silikónom. Ďalším plusom, ktorý tieto remienky ponúkajú, je aj farebná stálosť, ktorou sa líšia od plastových. Oceníte ju hlavne pri bielych remienkoch, ktoré sa nebudú špiniť a farbiť od oblečenia. 
V súčasnej dobe sú keramické remienky využívané nie len pri športových hodinkách, ale aj pri rôznych typoch elegantných hodiniek, kde sú najčastejšie v zlatej, striebornej, bielej alebo čiernej farbe a ich kombinácii. Ku keramickým remienkom sa hodia aj elegantné prvky, ako napríklad kamienky, ktoré skvele vyniknú aj na hodinkách CIMIER PYRAMIS CERAMIC.

 

Ako si vybrať správnu veľkosť remienka na hodinky?

Pri výbere správnej dĺžky remienka je dôležité rozlišovať materiál, z ktorého je remienok vyrobený. Rozdielne veľkosti sú pri kožených, kovových i pri gumených remienkoch. Aby ste zistili, ktorý remienok je pre vás vhodný, je potrebné odmerať si zápästie. Týmto odmeraním získate jednu z dvoch potrebných veličín na kúpu remienku, a to dĺžku.
Bojíte sa, že remienok objednaný cez internet vám správne nesadne? Nebojte sa zbytočne! Ak by sa aj náhodou tovar nedal vrátiť, vždy sú tu šikovní hodinári, ktorí si s tým vedia poradiť. Kožené remienky majú viac dierok, ktoré sa poprípade dajú aj dorobiť. Kovové sa zase dajú skrátiť presne na mieru. 

Čo sa týka šírky remienka je potrebné zmerať šírku miesta, kde sa remienok pripevňuje k hodinkám. Najčastejšie šírky a miesto, kde ich máte odmerať, môžete vidieť na obrázku nižšie. 

šírka remienka

Pridať komentár

Komentáre (1)

Petra Depešová Dobrý deň máte aj keramické náramky?značka michael kors. Ďakujem