Bomberg rozšíril kolekciu BOLT-68. Na Baselworlde ukáže štyri novinky

Michal Pindura 0 11.03.2015

Bomberg Bolt-68 White GoldMladá a o to odvážnejšia švajčiarska značka Bomberg, oznámila rozšírenie svojej najpredávanejšej kolekcie BOLT-68. Séria, ktorej prvotiny ozvláštňovali vlaňajší Baselworld, bude na tohtoročnom sviatku hodín a hodiniek vystužená ďalšími štyrmi novými modelmi s jedinečnou variabilnou konštrukciou.

Možeme sa domnievať, že tak ako minuloročná várka, aj chystané novinky Bomberg BOLT-68 budú dostupné v 45-mm quartzových a 47,5 mm automatických prevedeniach. Momentálne zverejnené boli fotografie a stručné technické informácie k modelom vybaveným quartz strojčekmi. Treba povedať, že v porovnaní s tým, čo kolekcia BOLT-68 ponúka v súčasnosti, sú zmeny iba kozmetické, zamerané na väčší výber farieb. Osvedčené oceľové púzdro povlakované matne čiernym PVD bude kombinované s neónovými zelenými, modrými a ružovými akcentmi. Viac invencie prinesie model s púzdrom potiahnutým zlatým PVD, ktorý ponurú čiernu farbu ciferníka a kaučukového remienka vymenil za žiarivú bielu.

Vo funkciách ani vlastnostiach žiadna revolúcia neprebehla. Novinky sú poháňané chronografovým quartz kalibrom Ronda 3540.D s uvádzanou 54-mesačnou výdržou batérie. Chronograf je na ciferníku propagovaný trojicou registrov, nad ktorými je rozložený efektný výrez dátumovky. Nakoľko vonkajšie okružie sa dizajnéri rozhodli ponechať čisté, tachymetrická škála si našla miesto na sklonenom ráme ciferníka.

Bomberg Bolt-68 Green

Bomberg Bolt-68 Pink a Blue

Keď už mierne sklamane hovoríme, že revolúcia vo funkciách neprebehla, musíme priznať, že ani nemusela. Najväčší tromf radu BOLT-68 je totiž revolúciou samou o sebe. Unikátna konštrukcia umožňuje za pár sekúnd premeniť hodinky z náramkových na vreckové a naopak. Celý prerod v štýle transformerov je zachytený na priloženom videu. Všetko potrebné na prestavbu – čiže medailón s retiazkou i konzola s remienkom – je súčasťou balenia.

Maloobchodné ceny noviniek Bomberg BOLT-68 sa v závislosti od prevedenia budú držať v mantineloch 880 – 1060 eur.

Zdroj: Bomberg

Pridať komentár

Komentáre (0)

Zatiaľ žiadne.