Calvin Klein Senses – novinky inšpirované dualitou sveta

Michal Pindura 0 24.05.2015

Calvin Klein Senses - novinky inšpirované dualitou svetaDobro alebo zlo? Svetlo alebo tma? Pre dizajnérov svetoznámeho módneho domu Calvin Klein sa inšpiráciou pri tvorbe kolekcie hodiniek Senses pre rok 2015 stala dualita sveta.

Inšpirácia protipólmi života sa do vzhľadu zmyselných dámskych noviniek premietla minimálne na dvoch miestach. Prvým je leštený náramok z nehrdzavejúcej ocele, ktorý akoby bol prepletený z dvoch stúh zlievajúcich sa v púzdre s priemerom 30 mm. Hodinky Calvin Klein si popularitu získali jednoduchosťou, ale nikdy nie všednosťou. Náramok modelov Senses je toho dôkazom.

CALVIN KLEIN Senses K5N2S126 a CALVIN KLEIN Senses K5N2S121Druhým miestom zápasu protikladov je ciferník. Zámer návrhárov značky založenej v roku 1968 najlepšie vynikne, keď sa oba trendové modely – Senses K5N2S121Senses K5N2S126 postavia vedľa seba. V okamihu je jasné, ktorý stojí na strane svetla a ktorý sa vyžíva v tme. Ciferníky kryté minerálnym sklíčkom sú tak ako zvyšok celooceľových hodiniek provokujúco minimalistické. Na opalizujúcom povrchu panuje dokonalý poriadok. Dve striebristé priame ručičky a dva nápisy. Nič viac, nič menej.

Nižšie položený, skôr nenápadný nápis neklamne informuje o pôvode hodiniek v mekke hodinárstva, Švajčiarsku. Z čarovnej formulky „Swiss Made“ sa okrem iného dá vyčítať aj skutočnosť, že použitý quartz strojček má všetky predpoklady na dlhú životnosť a vysokú presnosť. Pre úplnosť ešte dodáme, že hodinky sú konštrukčne stavané na odolanie vode od základnej úrovne 30M/3ATM. Vyššiu vodeodolnosť by však u fashion kúskov, ku ktorým sa modely Calvin Klein Senses radia, čakal len málokto.

Zodpovedali ste si otázky položené v úvodných vetách? Ak áno, potom už viete, ktorá novinka sa lepšie trafila do vášho vnímania sveta. K jednej aj druhej vám pribalíme drobnú pozornosť – pero Calvin Klein.

Pridať komentár

Komentáre (0)

Zatiaľ žiadne.