Casio myslí na ženy cestovateľky. Novinky Baby-G sú pre ne ako stvorené

Michal Pindura 0 19.04.2015

Casio myslí na ženy cestovateľky. Novinky Baby-G sú pre ne ako stvorenéVšetkého veľa škodí. Aj večernej dámskej elegancie je niekedy viac než je zdravé. Výrazy ako glamour, noblesa či decentnosť budete preto v dnešnom blogu hľadať márne. Namiesto nich sa bude všetko točiť okolo športu, aktívneho životného štýlu a ciest za zážitkami.

Uhádnuť, aké hodinky si táto mladícka trojkombinácia plná energie žiada, je otázkou chvíle. Pre ženy s láskou k pohybu, pre tie z vás, pre ktoré je čas prudko nedostatková veličina, odolnosť povinne vyžadovaný benefit a svieži vzhľad vítanou výhodou, je tu od roku 1994 rad Casio Baby-G.

Už beztak početná jemnejšia odnož radu G-Shock sa vo februári tohto roka rozrástla o ďalších šesť modelov série BGA-190. Hodinky navrhnuté podľa hesla „Tough, Cool“ ušila japonská značka na mieru ženám, ktoré nadovšetko milujú cestovanie a objavovanie nových miest. Inšpiráciou dizajnérov pri tvorbe noviniek boli najkrajšie pláže sveta.

Z modelov, ktorých vydávanie Casio rozdelilo na viac etáp, sa do našej ponuky zatiaľ dostali tri: čierno-ružový BGA 190-1B, žiarivo oranžový BGA 190-4B a bielo-belasý BGA 190-7B. Prvý evokuje nočnú pláž osvetlenú neónovými svetlami, druhý navodzuje atmosféru pláže pri západe slnka a tretí pripomína karibskú pláž so snehovo bielym pieskom. Kde sú pláže, tam je voda. Novinky sú na ňu pripravené vodeodolnosťou 100M.

Inšpiráciou dizajnérov pri tvorbe noviniek Casio Baby-G BGA-190 boli najkrajšie pláže sveta

Hodinky Casio Baby-G, modely BGA-190 nevynímajúc, môžu okrem farbami hýriaceho vzhľadu ponúknuť aj kvantum užitočných funkcií. Hlavným ťahákom noviniek je súčasné zobrazenie času v dvoch časových pásmach. Na Dual Dial ciferníku majú domáci čas na starosti široké centrálne ručičky hodín a minúť. Čas vo vzdialenej lokalite ukazuje subciferník s ručičkou v tvare lietadla na šiestej hodine. Stačí jeden pohľad na hodinky, aby ste získali prehľad o čase v mieste, kde sa nachádzate a aj o tom, či vašich priateľov na druhej strane zemegule nezobudíte, ak sa rozhodnete zavolať im. Komunikovať naprieč časovými pásmami je s Casio Baby-G BGA-190 zábavnejšie ako kedykoľvek predtým.

Do ľahučkých, len 45-gramových plastových modelov s jednotnými rozmermi 48 × 44,3 × 15,5 mm sa podľa očakávania vošla funkčná zostava, ktorá nemôže chýbať žiadnym hodinkám Baby-G. Na okrúhlom displeji s LED podsvietením je možné zobraziť svetový čas v 48 metropolách sveta, stopky s kapacitou 59’ 59”, časovač s odpočtom 60 minút, denný alarm, kalendár predprogramovaný do roku 2099 a čas v 12/24 hodinovom formáte. Plánujete dlhší trip a bojíte sa, že hodinkám sa pri využívaní toľkých funkcií vybije batéria? Žiadny strach, dve gombíkové batérie typu SR726W by mali podľa vyjadrení Casia vydržať poháňať hodinky približne dva roky.

Letné teploty sme tu už mali, čas dovoleniek sa nezadržateľne blíži. Vyrazte za dobrodružstvami s novými modelmi Casio Baby-G BGA-190.

Pridať komentár

Komentáre (0)

Zatiaľ žiadne.