FESTINA Vendome 16691/5 – univerzálna dávka zlatej pre mužov i ženy

Michal Pindura 0 02.06.2014

FESTINA Vendome 16691/5Zlato, lesk a prestíž. Hodinky.sk naskočili do módnych trendov roku 2014 znovuobjavením zlatej farby. Práve zlaté a ostatné metalické odtiene zostúpili z červených kobercov a prehliadkových mól, aby na vás zaútočili s nevídanou razanciou. Platí to najmä pre 147>značku Festina, ktorej kráľovská zlatá učarovala natoľko, že ňou vyfarbila takmer dve desiatky modelov.

A nie hocijakých! Festina si zaumienila, že výsadu zlatej nebude deliť medzi mužov a ženy, ale navrhne hodinky, ktoré budú rovnako dobre vyzerať na pánskom aj na dámskom zápästí. Skvelou reprezentatívnou vzorkou nových prírastkov je model FESTINA Vendome 16691/5. So 40 milimetrami oceľového púzdra, vodeodolného do 50M/5ATM, je tento časomer iba krôčik od priemeru 39 mm, ktorý je považovaný za zlatú strednú cestu unisexových hodiniek.

Jeho druhým želiezkom v ohni univerzálnosti je absencia brúsených zirkónov, ktoré zdobia PVD povlakom zlátené okružie niektorých príbuzných modelov. Nieže by zirkóny kazili dojem, to určite nie, ale bez nich je Vendome 16691/5 ústretovejší k pánskemu publiku a nežnejšie pokolenie si bezpochyby hravo získa svojimi ďalšími kvalitami.

K nim by sa mohlo zaradiť kontrastné vyhotovenie ciferníka. Zlaté prvky na čiernom pozadí sú pastvou pre oči. Dizajnéri si boli atraktívnosti vedomí a lesklým zlátením nešetrili. Indexy, ručičky, nápisy, subciferníky multifunkčného dátumu i ukazovateľa času v 24-hodinovom formáte. Každé z týchto miest doslova žiari. Ani po tme sa žiara ciferníka celkom nevytratí, len sa zmení jej zdroj. Indexy a stredové ručičky totiž v šere osvetlí použitý fosforeskujúci náter.

Hodinky FESTINA Vendome 16691/5, doplnené oceľovým ťahom so zlatými PVD článkami, kúpite u nás za 169 €.

Pridať komentár

Komentáre (0)

Zatiaľ žiadne.