GANT MILFORD II – víťazná zostava sa mení. K lepšiemu.

Michal Pindura 0 14.10.2015

GANT MILFORD II - víťazná zostava sa mení. K lepšiemu

Čo je dobré treba rozvíjať, čo je zlé, nech upadne do zabudnutia. V okamihu, keď značka Gant odprezentovala modely Milford II, muselo byť každému jasné, akú mienku malo vedenie americkej fashion spoločnosti o prvej generácii zákazníkmi obľúbenej pánskej série Milford.

To, že zapadnutie prachom sa v prípade rodiny Milford nekonalo, je očividné. Dôležitejšie je, že deviatka nových modelov druhej generácie quartz chronografov sa oproti predchodcom posunula smerom k naplneniu požiadaviek súčasných spotrebiteľov. Raz darmo, čo ešte prednedávnom stačilo, je dnes málo. Ak pred pár rokmi modely Milford operovali s funkciami 60-minútového chronografu a dátumu, a stali sa aj vďaka nim bestsellermi, čo potom asi čaká ich nástupcov, ktorí funkčný rozsah obohatili o zobrazenie času v 24-hodinovom formáte?

GANT MILFORD II, modely W11001, W11008 a W11006

Exteriér – vonkajšia stavba – hodiniek Gant Milford II je na nerozoznanie od „Milfordov“, ktoré boli na vrchole slávy okolo roku 2011. Zachovaný ostal tvar púzdra, jeho materiál i parametre. Načo meniť víťaznú zostavu? Leštená a brúsená ušľachtilá oceľ s rozmermi 45 × 14 mm, minerálne sklíčko a tiež vodeodolnosť 100M/10ATM, to všetko je aktuálne, zásahy inžinierov a dizajnérov neboli nutné. Ihneď identifikovateľnou novinkou je akurát zlatý PVD povlak, ktorý pokrýva púzdra verzií W11006 a W11007.

Rovnaká situácia platí pre kaučukový remienok s jednotnou šírkou 22 mm po celej dĺžke. Nič sa nezmenilo. Hodinky drží na zápästí spoľahlivo a šikovnou aretáciou zamedzuje neželaným pohybom prevliečky.

GANT MILFORD II, modely W11007, W11005 a W11002

Miestom, kde sa dizajnový i funkčný facelift prejavil v plnej paráde, je ciferník. Tam, kde staršie modely zapĺňali priestor nápisom informujúcim o vodeodolnosti, sa novinky správajú oveľa zmysluplnejšie. Textové údaje presunuli pod logo značky pri dvanástej hodine a uvoľnenú plochu obsadili indikátorom času v 24-hodinovom formáte. Mierne odlišne je spracovaný chronograf s prídavnou tachymetrickou škálou. Kým prvá generácia modelov Milford disponovala 60-minútovým chronografom, stopky noviniek umožňujú odmerať trvanie udalostí v dĺžke do 30 minút. Dátumovka ostala na svojom pôvodnom mieste – zakliesnená medzi registrami na pozícii 7:30.

GANT MILFORD II, modely W11009, W11003 a W11004

Ako predtým, aj teraz sú zaujímavo spracované indexy. Nielenže sú rozdelené pozdĺžne tenkým prúžkom svietiacej vrstvy, ale pri pohľade zboku odhalia aj efektné trojuholníkové zabrúsenie. Tento detail sa pozitívne podpisuje pod hru odrážaného svetla. Niečo podobné sa deje aj so zvláštnou vejárovou kresbou podkladu ciferníka. Na fotografiách hodiniek táto vychytávka nie je, žiaľ, veľmi viditeľná. Zato centrálne ručičky hodín a minút spolu s ručičkami chronografu sú zásluhou luminoforu viditeľné aj za zhoršených svetelných podmienok.

O všetky funkčné inovácie na ciferníku sa postarala výmena stráží pod kapotou hodiniek. Zatiaľ čo modely Milford sa spoliehali na quartz kaliber Citizen Miyota 0S20, Milford II presedlali na lepšie vybavený typ JS26 od toho istého japonského závodu.

Pridať komentár

Komentáre (0)

Zatiaľ žiadne.