Givenchy Seventeen Titanium Automatic – mechanika, pokus č. 1

Michal Pindura 0 26.05.2015

Reklama na hodinky Givenchy Seventeen TitaniumGivenchy sa púšťa do neprebádaných vôd. Nie je to tak dávno, čo francúzsky módny dom po niekoľkoročnej pauze znovuobjavil silu hodiniek a už modelmi Seventeen Titanium Automatic dobýja méty, ktoré nikdy predtým nedosiahol.

Len v roku 2013 sa Givenchy uvedením Swiss Made línie Seventeen opätovne zaradil po bok značiek ako Burberry či Ralph Lauren. Ak by sme mali byť féroví, rovnať sa im nemohol. Kým obaja spomenutí fashionisti majú viacero zárezov na pažbe mechanických hodiniek (Ralph Lauren dokonca vstúpil do prestížneho klubu „haute horlogerie“), Givenchy sa až doteraz orientoval na quartz modely. Časy sa ale menia a to, čo platilo, už neplatí. Seventeen Titanium Automatic sú prvé mechanické hodinky, na ktorých sa vyníma nápis Givenchy.

Rad Seventeen je u značky Givenchy rozmaznávaný stále novými a novými modelmi. Nie je to nič prekvapivé. Hodinky nazvané podľa obľúbeného čísla ich dizajnéra Riccarda Tisciho si zákazníkov na svoju stranu naklonili netuctovým vzhľadom, ktorý vyzerá akoby bol futuristickou rekvizitou z akčného filmu z 80. rokov. Štýl hodiniek sa dá označiť za športový, trochu vojenský, ale tiež mestský, retro a paradoxne aj moderný. Tisci proste stvoril rozporuplný model, ktorý z prazvláštnosti spravil svoju hlavnú devízu.

Givenchy Seventeen TitaniumPo uvedení mechanickej verzie sú však devízy minimálne dve. Druhou je švajčiarsky automatický kaliber ETA 2892. Strojček, po ktorom hodinárske firmy siahajú pre jeho spoľahlivosť a presnosť (nenadarmo sa stal základom pre mnohé komplikované kalibre), Givenchy obklopil 40 mm titánovým púzdrom so saténovým povrchom a zafírovým priehľadom viečka. Odolný, ľahký a hypoalergénny titán je bezpečným rozlišovacím znamienkom mechanickej novinky od „chudobnejších“ quartz príbuzných. Batériové modely sú bez výnimky oceľové.

Pod predným zafírovým kryštálom ukazujú Givenchy Seventeen Titanium Automatic, prečo je v popise dizajnu uvedené retro. Ako inak by ste nazvali to, čo vidíte? Ciferník s pomerne širokým vnútorným okružím a čiernou centrálnou zónou naplno využíva benefity použitej luminiscenčnej zmesi. V tme sa rozžiaria ručičky, štvorcové okružia i zmienené okružie. Za svetla vystupuje z dvojfarebného ciferníka iba červená sekundová ručička a nápis informujúci o spôsobe naťahovania mechanického strojčeka.

S hodinkami budú dodávané dva vymeniteľné čierne remienky typu NATO – jeden z nylonu, druhý z teľacej kože. Na európskom trhu bude model Seventeen Titanium Automatic predávaný zhruba za 2700 eur.

Zdroj: Givenchy

Pridať komentár

Komentáre (0)

Zatiaľ žiadne.