Hľadáte cenovo dostupné detské hodinky?

Michal Pindura 0 11.02.2015

Detské hodinky nemusia byť  len plastová hračka, ktorá ukazuje čas obmedzenú dobu a potom sa s nimi môžete rozlúčiť. Svojim deťom môžete za rozumnú cenu dopriať omnoho viac. Napríklad náramkové hodinky zvučnej značky, ktorá zaručuje kvalitu, poskytuje servis a záruku na detské hodinky. A čo viac, takéto hodinky vyzerajú vkusne a primerane veku vašich detí. Či už rozmýšľate nad darčekom k narodeninám, nad pripomienkou prvého svätého prijímania, darčekom pri príležitosti vstupu na základnú školu, alebo pozornosťou k ukončeniu školského roka, náramkové hodinky sú pre dieťa vhodným darčekom pri mnohých príležitostiach. Deti sa začínajú s určovaním času stretávať už v materskej škole, alebo prvých ročníkoch základnej školy. Už od útleho veku ich tak sprevádza čas a jeho určovanie.

Detské hodinky môžu mať rozličný tvar od klasických oválnych, obdlžníkových hodiniek až po tvar psíka, pandy či hviezdičky. Predstavivosti sa medze nekladú a deti sa s ňou vedia naozaj vyhrať. Skúste sa svojich detí spýtať, aký tvar hodiniek by si priali. Možno ostanete prekvapený, že ten či onen tvar naozaj existuje.

Detské hodinky ESPRIT Siny Star Blue

Detské hodinky ESPRIT Little Face Panda

Pri detských hodinkách je dôležité, aby čitateľnosť číslic na hodinkách bola vysoká. Hlavne pri menších deťoch je dôležité, aby sa v určovaní času nerozptyľovali inými prvkami na číselníku. Obrázky, ornamenty, alebo umelecké tvary číslic môžu znižovať pozornosť detí a spôsobiť tak, že pri určovaní času na číselník vidia zle, alebo sú rozptýlené obrázkom, namiesto toho aby sledovali polohu ručičiek. Jednoduchý číselník je ideálnym pomocníkom pri učení sa času. To však neznamená, že detské hodinky by mali byť jednoduché, alebo dokonca fádne. Dopĺňa a zdobí ich hlavne remienok, ktorý je tou časťou hodiniek, ktorá hrá farbami, obrázkami a zdobí tak detskú rúčku. Práve na remienkoch sa môže vyblázniť detská fantázia pri výbere hodiniek. 

 

Kvalitné detské hodinky za rozumné ceny ponúkajú mnohí výrobcovia, medzi ktorých patrí napríklad Timex, Esprit, Roxy, alebo JVD. U väčšiny výrobcov detských hodiniek ide pestrosť farieb a hravosť ruka v ruke, aby tak deťom sprostredkovali čo najväčší zážitok z učenia sa času. Odčítavanie času z hodiniek nikdy nebolo zábavnejšie ako pri dnešnom, skoro neobmedzenom, výbere detských hodiniek. Už spomínaná česká značka JVD, Jasněna Vláhová Design, dodržiava pri detských hodinkách základné zásady určovania času vhodné pre deti. Detské hodinky tejto značky umožňujú deťom rýchlejšie porozumieť odčítaniu času a stále sa uisťovať v jeho určovaní. Značka JVD ponúka detské hodinky rozdelené do niekoľkých kategórií, podľa vekovej kategórie vašich ratolestí. Hovoríme tu o skupine detí, respektíve hodinkách pre prváčikov, ďalej to sú hodinky pre juniorov a pre „násťročných“. Všetky hodinky tejto značky sú vybavené kvalitným minerálnym sklíčkom, strojčekom značky Citizen a navyše sú vodeodolné.

Chlapčenské hodinky JVD J7143Náramkové hodinky JVD J7125    Dievčenské hodinky JVD J7139

Každá skupina detských hodiniek JVD sa prezentuje iným dizajnom. Skupina náramkových hodiniek pre prváčikov je prispôsobená malým rúčkam nie len veľkosťou ciferníka, ale hlavne malými a úzkymi remienkami. Juniorská kategória sa vo veľkej miere podobá na „dospelácke“ hodinky nie len funkciami, ale aj dizajnom. Rozdiel je len vo veľkosti, ktorá je prispôsobená tejto mladšej vekovej kategórii. Skupina hodiniek pre „násťročných“ experimentuje s farbami a tvarmi, aby tak vytvorila dizajnovo príťažlivé náramkové hodinky pre túto, často náročnú, vekovú kategóriu. Mnohé hodinky z tejto kategórie spĺňajú aj vlastnosť vodotesnosti, nie len vodeodolnosti ako hodinky iných kategórií. To znamená, že okrem odpudzovania vlhkosti a znášanlivosti dažďa sú vhodné aj na plávanie. O tom, ktoré hodinky patria do skupiny vodotesných si môžete prečítať viac v blogu Aké hodinky sa hodia pre váš obľúbený šport.

V každej kategórii detských hodiniek JVD nájdete dievčenské, ale aj chlapčenské hodinky. Motívy remienkov a ich farby jasne rozlišujú pre koho sú náramkové hodinky určené. Futbalové lopty, srdiečka, alebo zvieratká pre najmenších. Jednoduché tvary a farebné kombinácie pre tých starších. Aj to vám ponúka česká značka JVD, ktorá sa venuje výrobe nie len detských hodiniek. Spoločnosť JVD ponúka okrem detských náramkových hodiniek aj detské budíky, ktoré majú rovnaké funkcie a nastavovanie ako budíky pre dospelých. Spoločnosť sa tak snaží učiť deti samostatnosti a správnym návykom už od útleho detstva. Tak ako pri ciferníkoch náramkových hodiniek, ani pri budíkoch nepoužíva spoločnosť JVD obrázky, ktoré by mohli byť pre deti, pri určovaní času, metúce a zavádzajúce. 

Detské hodinky JVD - kozmonaut   Dievčenské hodinky JVD - motýľ Chlapčenské hodinky JVD - hokejbalista

Každý rozumný rodič, ktorý chce svoje dieťa viesť k zodpovednosti k času hravou formou, ktorá deťom najviac vyhovuje, musí myslieť nie len na farebnosť a obrázkovosť detských hodiniek, ale aj na jednoduchosť a prehľadnosť ciferníka. Práve ten je hlavným pomocníkom detí pri porozumení toho, ako beží čas navôkol. Náramkové hodinky sú pri formovaní detskej osobnosti veľmi dôležité, pretože okrem porozumenia času ich učia zodpovednosti a dochvíľnosti. Ak ich rúčku budú zdobiť náramkové hodinky, pri meškaní sa už nebudú môcť vyhovárať na to, že nevedeli koľko je hodín. S náramkovými hodinkami budú stále vedieť aký je čas a budú si tak vedieť ľahšie naplánovať svoj deň podľa presného harmonogramu. To ich následne učí usporiadať si svoj čas efektívne a vedieť plánovať udalosti. Potešte svoje deti štýlovými hodinkami, ktoré im určite vyčaria úsmev na tvári. Možností je mnoho, stačí si len vybrať. 

Pridať komentár

Komentáre (0)

Zatiaľ žiadne.