Quiksilver Piston Chrono EQYWA03002 XKKG – športovec s mestským štýlom

Michal Pindura 0 06.10.2014

Quiksilver Piston Chrono EQYWA03002 XKKGPo hodinkách Police PL14100JS/01M, ktorým sme sa venovali v poslednom článku určenom pánskemu spotrebiteľovi, je novinka Quiksilver Piston Chrono EQYWA03002 XKKG druhým občerstvením našej ponuky vychádzajúcim z kolekcie jar/leto 2014. V nachádzaní spoločných vlastností oboch ašpirantov na zápästie moderného muža by sme pokračovali ďalej, ale títo dvaja veľa spoločného nemajú.

Kým jeden je len mierne dizajnovo vylepšenou klasikou, druhý sa svojimi parametrami prikláňa výrazne viac na stranu športovcov. Prirodzene, nemáme namysli športovcov, ktorí potrebujú merať tep, vedieť, koľko kalórií spálili a zistiť, akú dlhú trasu ubehli, ale skôr tých, čo chcú mať aj pri športe na ruke štýlový doplnok, ktorý im nebude slúžiť iba v telocvični.

Quiksilver preto zabojoval na oboch frontoch a vyrobil hodinky so súčasným mestským vzhľadom a vlastnosťami vhodnými pre rekreačného športovca. Základom pre podobných „obojživelníkov“ je púzdro, ktoré dobre vyzerá a zároveň aj čosi vydrží. Quiksilver Piston Chrono EQYWA03002 XKKG sa v tomto smere spoliehajú na mohutnú 48-milimetrovú schránku z nehrdzavejúce ocele 316L. Telo pokryté matne čiernym PVD povlakom je stavané na odolanie vode až do úrovne 100M/10ATM. Aby nositeľa hodiniek pri zisťovaní časomerných údajov neobťažovali odlesky svetla, tvrdené minerálne sklíčko bolo ošetrené antireflexnou vrstvou. Športového ducha hodiniek umocňuje čierny remienok z pružného silikónu. Rovnako ako púzdro, aj remienok ukončený oceľovou prackou má praktický matný povrch.

Ciferník obohnaný vnútorným okružím s rozpísaným názvom značky vyznáva kontrastné riešenie a vyžíva sa v množstve čiernej farby. Na čiernom podklade takmer nevidno indexy ani registre chronografu. Dizajnéri našťastie na pomoc prizvali neónovú a žltú farbu, ktoré použili všade tam, kde sa pre pohodlie odčítania údajov žiadali.

Funkčnú výbavu novinky tvorí trojica centrálnych ručičiek hodín, minút a sekúnd, dátumovka na pozícii 4:30 a chronograf s presnosťou merania na pätinu sekundy. Spoľahlivosť uvedenej zostavy zabezpečuje japonský quartz strojček.

Pánske hodinky Quiksilver Piston Chrono EQYWA03002 XKKG máme skladom za výhodnú cenu 170,10 €.

Pridať komentár

Komentáre (0)

Zatiaľ žiadne.