Rado Hyperchrome Touch Dual Timer – bez korunky, tu vládne dotyk

Michal Pindura 0 13.05.2014

Rado Hyperchrome Touch Dual TimerOd švajčiarskej značky Rado sa vždy očakáva, že jej hodinky spoja do jedného skvelo navrhnutého celku inovatívne technológie a high-tech materiály. Ani v roku 2014 tomu nie je inak. Už pred Baselworldom sa hovorilo, že Rado svoju povesť špecialistu na keramické zmesi potvrdí a možno posunie na ďalší level. Stalo sa.

Vlani sa Rado pochválil zbrusu novou technológiou, ktorá stmelí ladné krivky takmer nepoškriabateľného keramického tela hodiniek s dotykovým ovládaním. Na všeobecnú radosť sme sa na bazilejskom veľtrhu dočkali oficiálneho predstavenia pätice modelov Rado Hyperchrome Touch Dual Timer, ktoré dotykové ovládanie cez keramické púzdro čoskoro sprístupnia širokej verejnosti.

Štíhle monoblokové púzdra vďaka prevratnej „touch“ technológii nenarušuje žiadne ovládacie tlačidlo. Všetky úkony potrebné k nastaveniu hodiniek vrátane funkcie zobrazovania času v druhom pásme, sú vykonávané prostredníctvom hmatových gest. Čas indikovaný centrálnymi ručičkami hodín a minút sa nastavuje pomocou dotykových čidiel umiestnených v hornej časti okružia. Po aktivácii ovládania stačí pre nastavenie presného času krúžiť po obvode ciferníka a zastaviť, keď sú ručičky v správnej pozícii.

Celokeramické model Rado Hyperchrome Touch Dual TimerObdobne prebieha nastavenie času na subciferníku. Posunutím prsta po ľavej spodnej strane púzdra sa aktivuje menšia hodinová a minútová ručička, pričom posun v štvrťhodinových intervaloch rešpektuje najmenší rozdiel medzi časovými zónami. Pravdaže, čas oboch ukazovateľov je synchronizovaný. Akonáhle sa rozhodnete zmeniť čas na hlavnom ciferníku, o rovnaký úsek sa posunie aj čas na indikátore pri šiestej hodine.

Nastavenie oboch časov na HyperchromeTouch Dual Timer je rýchle, oprostené od manipulácie s korunkou a pri pohľade na trend rozpínania dotykového ovládania do zariadení bežnej spotreby aj vysoko moderné. Rado si navyše pri keramických hodinkách môže pripísať k dobru plusový bod za hypoalergénnosť. V plne keramickom vyhotovení bude zaujímavé sledovať, ako sa bude tváriť letiskový personál, keď majiteľ týchto hodiniek prejde detektorom bez rozozvučania sirény.

Modely Rado HyperchromeTouch Dual Timer boli prezentované v piatich verziách: matne čiernej so zlatými detailmi a koženým remienkom, celokeramickej lesklej bielej, čiernej, šedej s ružovým zlatom a matne šedej s ródiovými akcentmi.

Zdroj: Rado

Pridať komentár

Komentáre (0)

Zatiaľ žiadne.