Romain Jerome Batman-DNA – cez deň biznismen, v noci hrdina

Michal Pindura 0 10.11.2014

Romain Jerome Batman-DNAKomiksy s netopierím mužom sú tu už 75 rokov. Batman, strážca zločinom ťažko skúšaného mesta Gotham sa za trištvrte storočie stal pre fanúšikov kreslených príbehov stelesnením sily, intelektu a vôle bojovať proti zlu. Batman je superhrdina, ktorý nezdedil nadprirodzenú silu ako Superman, ani mu k nej nepomohlo sérum ako Steveovi Rogersovi v komiksoch Captain America. Hrdina vytvorený Bobom Kaneom a Billom Fingerom je v civilnom živote obchodník – miliardár Bruce Wayne, ktorý s kriminálnymi živlami bojuje vysoko vyvinutými technológiami.

Výročie debutu komiksu o Batmanovi nenechalo chladného generálneho riaditeľa hodinárskej značky Romain Jerome Manuela Emcha. Ten v tajomnej postave Batmana – hrdinu s dvojitou identitou – od malička videl neobmedzený zdroj inšpirácie. Dualita dobra a zla, ktorá je aktuálna aj v súčasnom svete, sa stala katalyzátorom zostavenia hodiniek Romain Jerome Batman-DNA.

Novinka s estetikou temného rytiera vznikla za spolupráce so spoločnosťou DC Comics a produktovým oddelením štúdií Warner Bros. Fiktívny svet Gothamu a symboliku Batmana Romain Jerome zakomponoval do 46-milimetrového púzdra z nehrdzavejúce ocele (vodeodolnosť 30M), ktoré je kompletne zahalené do matne čierneho PVD povlaku. Jeho strojovo opracované okružie s ostrými nepravidelnými hranami pripomína tvary vozidla Batmobil.

Romain Jerome Batman-DNA, detail ciferníka

Romain Jerome Batman-DNA, detial viečka

Ciferník sa s osobnosťou Batmana takisto pohráva surovejším spôsobom, no dizajnéri tu už zapojili aj kus technickej sofistikovanosti. Znak netopiera umiestnený v strede čiernej, akoby popraskanej plochy, vyjaví svoje cez deň skryté alter ego, až keď sa zotmie. Okolitý hrubý povrch vyplnený čiernou zmesou Superluminova sa v tme rozžiari chladným modrým svetlom, čím neklamne dáva najavo, že ponurá noc je časom, kedy sa musia mať všetci komiksoví aj skutoční gauneri na pozore. Gravírovaný emblém Batmana sa ocitol aj na zadnom viečku.

Romain Jerome Batman-DNA, modrá žiara náteru SuperluminovaHodinky Romain Jerome Batman-DNA sú vybavené strojčekom, ktorý Romain Jerome s obľubou nasadzuje do série s prívlastkom DNA. Automatický kaliber RJ001 – čiže klon strojčekov ETA/Vajloux – vyrábajú pre švajčiarsku značku závody Concepto alebo La Joux Perret a použitý bol aj v modeloch Romain Jerome Liberty-DNA, ktoré obsahovali kovové artefakty odobraté zo Sochy slobody pri reštaurátorských prácach. Mechanizmus s 23 kameňmi a 42 hodinami pohybovej rezervy pracuje na frekvencii 28800 v/h.

Novinka spárovaná s čiernym remienkom z kože krokodíla Hornback je v predaji za 14950 €. Pomerne vysoká suma by mohla byť považovaná za prestrelenú, veď ide „iba“ o komixové hodinky, navyše ani pôvodná filozofia série DNA nastolená niekdajším šéfom značky Yvanom Arpom v nich nie je smerodajná, lenže už neraz sme boli pri výsledkoch dražieb svedkami, akú kúpnu silu má zberateľská obec dychtiaca za všetkým hodnotným, čo má aký-taký súvis s predmetom ich hobby. Po 75 limitovaných kusoch sa s najväčšou pravdepodobnosťou len tak zapráši.

Zdroj: Romain Jerome, Wikipedia.org

Pridať komentár

Komentáre (0)

Zatiaľ žiadne.