Rozdeľte farby do blokov. V Color blockingu využijete aj hodinky

Michal Pindura 0 08.04.2015

Rozdeľte farby do blokov. V Color blockingu využijete aj hodinkyAsi žiadnej módnej maniačke nemusíme Color blocking osobitne predstavovať. To, že sa jedná o vzájomné kombinovanie základných farieb, pričom jednotlivé odtiene sa spájajú do akýchsi zón – alebo blokov – odrecituje aj o polnoci každá fashion trendmi mazaná slečna či žena. Áno je to tak, v podstate ide o využívanie dvoch alebo viacerých protikladných farieb spektra spôsobom, aby ani jedna z nich nebola dominantná.

Keď už máme úvodné zoznámenie s Color blockingom za sebou, možno ste si uvedomili, že sa jeho princípmi riadite bez toho, aby ste študovali hrubé módne almanachy a pekelne sa sústredili na vytiahnutie každučkého kúsku oblečenia či doplnkov zo šatníka. Viete ale, že aj taký sýty a pestrofarebný trend, akým Color blocking je, sa riadi určitými zákonitosťami? V podstate sú pravidlá iba štyri, no sú to práve oni, ktoré dozerajú na to, aby Color Blocking nestratil nič zo svojho glancu.

Color blocking | JACQUES LEMANS LA PASSION 1-1638I

Prvé a najzásadnejšie pravidlo hovorí a dôrazne odporúča, aby ste za vyvarovali kombinácie viac než troch farieb. Dvojicou farieb nič nepokazíš, tri sú dôkazom tvojho citu pre módu, ale ďalej – pokiaľ sa nechystáš na prehliadkové mólo – nikdy nechoď. Kľudne sa nechajte zviesť hýrivou náladou žltej, červenej, zelenej. Pozornosť si zaslúžia aj dizajnérmi čoraz vyhľadávanejšie farby z takzvaného druhého sledu, medzi ktorými hrajú prím oranžová, fialová a magenta. Kombinujte, zlučujte a vždy rátajte do troch.

Druhé pravidlo je jasné – myslite na kontrast. Kontrast je pri Color blockingu alfou i omegou. Bez neho sa farby zlejú, na ich usporiadanie do ostro ohraničených zón môžete rovno zabudnúť. Ideálne je, ak ku sebe naskladáte svetlejšie farby s tmavšími. Ak pre nedostatok kontrastu pomaly strácate ilúzie o vašej schopnosti štýlovo sa obliecť, smelo siahnite po čiernej alebo bielej. Presne tak, aj čierna a biela majú Color blockingu čo ponúknuť.

Color blocking | CASIO LA 670WEGL-4A

Pravidlo číslo tri je o jednoduchosti, jednoduchosti a znova jednoduchosti. Keď ste sa už raz dali na cestu Color blockingu, nikdy k čistým farbám nezvoľte, povedzme, tričko s potlačou. Vzory akéhokoľvek druhu sú tabu. Povolené sú iba jednoliate farby, maximálne jednofarebné textúry, inak by Color Blocking stratil kúzlo elegancie, pre ktoré ho aj na aktuálnu sezónu svetoví tvorcovia vytiahli zo svojich zásuviek do svetla reflektorov.

Posledné, štvrté a pre náš blog najdôležitejšie pravidlo sa týka doplnkov a variácií, akými sa s nimi dá v rámci Color blockingu narábať. Možnosti sú dve: buď doplnky samé o sebe vytvoria ďalší farebný blok zložený napríklad kabelky, náhrdelníka a hodiniek, alebo doplnky podriadite počtu už zakomponovaných farieb a stanú sa vaším menej viditeľným, neutrálnym, no o to užitočnejším spoločníkom.

Color blocing | CALVIN KLEIN K0V23120

Máte chuť na jar vyskúšať Color blocking na vlastnej koži? Ak sa nebojíte živých farieb, ostrých kontrastov, udržíte na uzde snahu o prílišnú zložitosť a zvolíte tie správne doplnky, choďte do toho. Na rozbeh vám možno poslúži pár tipov, ako Color blocking vhodne doplniť kvalitnými fashion hodinkami.

Pridať komentár

Komentáre (0)

Zatiaľ žiadne.