SKAGEN MADSEN SKW2296 – dokonalá definícia čistého dizajnu

Michal Pindura 0 18.03.2015

SKAGEN Madsen SKW2296 - dokonalá definícia čistého dizajnuV opise hodiniek a špeciálne tých, ktorých výrobcovia sa vo svojom názve – alebo len hodnotovo – odvolávajú na škandinávske krajiny, sa pomerne často stretávame s pojmom čistota dizajnu. Obyčajne sa táto všeobecná formulka ocitá v charakteristike štíhlych modelov s priamymi líniami, bez zbytočných príkras či vyzývavého zdobenia. S takmer stopercentnou istotou to bývajú uhladené hodinky, ktoré si tykajú s oblečením na formálnejšie príležitosti a také, ktoré si vďaka ich výzoru kupujú prevažne ľudia s vrelým vzťahom k ultramodernému minimalizmu.

SKAGEN Madsen SKW2296No dobre, poviete si, ale ako znie poučka takej čistoty? Čo je pre jedného ešte účelné a má blízko k príťažlivej strohosti, to pre druhého môže mať už nakročené k všednosti. Ak by sme sa na definíciu pozreli vycibrenou optikou ženskej estetiky a mohli by sme vybrať iba jeden model, podľa ktorého by sme ďalej posudzovali všetky ostatné hodinky kandidujúce na titul zaslúženého vzoru čistoty dizajnu, potom by sa okruh možných ašpirantov razom zúžil na jediný – SKAGEN Madsen SKW2296.

Dámska quartz novinka je jednoduchosť sama. Jedny z najčistejších, ak nie rovno vzhľadovo najčistejšie hodinky v ponuke fashion značky Skagen, sú koncentrátom severského dizajnu v jeho najčírejšej forme. Hodinkám vládne biela farba, ktorá rozjasňuje kožený remienok i ciferník. Okrem snehovo bielej je tu prítomný už iba odtieň červeného zlata. PVD povlakom ohnivej farby je ošetrené oválne oceľové púzdro so ženskými rozmermi 27 × 37 × 6 mm (vodeodolnosť 30M) a osamotená dvojica ručičiek. Potlač v rovnakom hrejivom odtieni bola použitá na nerušiace logo značky a tiež na orámovanie minerálneho sklíčka z vnútornej strany.

A čo ďalej? Nič, len prvotriedny dojem. Takto vyzerá definícia dizajnovej čistoty. Hodinky SKAGEN Madsen SKW2296 máme skladom za 135 eur.

Pridať komentár

Komentáre (0)

Zatiaľ žiadne.