SKAGEN SKW6086 – tri farby, multifunkčný dátum a puristický dizajn

Michal Pindura 0 21.07.2014

SKAGEN Holst SKW6086Keď sme pri hľadaní námetu na dnešnú novinku listovali v ponuke hodiniek, dostali sme sa do príjemne zapeklitej situácie. V skladových novinkách značky Skagen totiž súperia o priazeň zákazníkov dva modely, ktorú sú si v mnohom podobné. Dať prednosť o 50 eur lacnejšiemu trojručičkovému elegánovi SKAGEN Teodor SKW6083 alebo o niečo vybavenejšiemu SKAGEN Holst SKW6086? Po dlhom rozhodovaní a zvažovaní pre a proti voľba nakoniec padla na druhý menovaný.

Pomyselným jazýčkom na váhe stal faktor výbavy. Multifunkčný dátum tentokrát tri ručičky k slovu nepustil. Vopred ale treba uviesť, že kto od hodiniek nevyžaduje informovanie o dni v týždni a dátume, naopak potrpí si na čo najväčšej jednoduchosti, tomu SKW6083, nehľadiac na nižšiu cenu, poslúžia lepšie.

Ale poďme k nášmu figurantovi. Pánske quartz hodinky SKAGEN Holst SKW6086 sú súčasťou najnovšej kolekcie americkej lifestylovej značky, ktorá si zakladá na puristickom dizajne a čo najmenšej hrúbke púzdier. Obe vlastnosti sú u nich viditeľne prítomné. Všetko má svoj účel, žiadny prvok nie je použitý bezmyšlienkovito. Ako celok pôsobia tieto hodinky aj za prispenia ladnosti púzdra s rozmermi 40 × 6,5 mm harmonicky. Povrchovo neupravená oceľ tela vodeodolného do 50M/5ATM v kombinácii s antracitovo šedým ciferníkom dostáva v hnedom koženom remienku vítaný impulz k oživeniu decentného zovňajška.

Približný odtieň remienka má prostredníctvom orámovania zvisle umiestnených ukazovateľov multifunkčného dátumu, luminiscenčných ručičiek a aplikovaných indexov zastúpenie aj na ciferníku. Spodný kruhový indikátor má na starosti zobrazenie aktuálneho dátumu, vrchný ukazuje deň v týždni. Podľa scenára čistého dizajnu sa na plochu ciferníka krytého minerálnym sklíčkom zmestilo už iba logo výrobcu.

Pánsky model SKAGEN Holst SKW6086 máme skladom za výhodnú cenu 155 €. 

Pridať komentár

Komentáre (0)

Zatiaľ žiadne.