Timex Ironman One GPS+ – smart hodinky, ktoré sa zaobídu bez mobilu

Michal Pindura 0 07.08.2014

Timex Ironman One GPS+Timex Ironman Movex20, Ironman Runx20 GPS, Ironman Run x50+. Tieto čisto športové modely pribudli do portfólia radu Timex Ironman v roku 2014. Najnovšie sa nim pridali hodinky, ktoré mieria na zápästia tých ľudí, ktorí pri športe potrebujú napríklad počúvať hudbu alebo zdieľať s okolitým svetom údaje o ich fitness aktivitách.

Timex Ironman One GPS+ sú spoločným dielom značky Timex, americkej telekomunikačnej spoločnosti AT&T a technologickej firmy Qualcomm. Z dosiaľ napísaného by sa novinka mohla javiť len ako ďalšie „obyčajné“ chytré hodinky, s akými sa v poslednej dobe akoby roztrhlo vrece. K superlatívom by im pravdepodobne nepomohla ani skutočnosť, že kvality modelov Ironman sú športovým nadšencom dobre známe. V čom sú teda výnimočné? Nevšednosť Timex Ironman One GPS+ tkvie v ich úplnej nezávislosti na smartfóne.

Bežné chytré hodinky sú bez pripojenia so smartfónom ako bez jednej ruky. Nefunguje v nich GPS, internet, športová metrika. Hendikep nutnosti mať mobil stále pri sebe, bol odbúraný vďaka vlastnému 3G pripojeniu do telekomunikačnej siete. Pre nás Európanov je aj táto unikátna vlastnosť s nadstavbou v podobe možnosti posielania e-mailov viac ako dostatočný dôvod na kúpu, no takí Američania a Kanaďania získajú v cene hodiniek zdarma dátové pripojenie do siete AT&T na jeden rok.

Hodinky Timex Ironman One GPS+

Fitness hodinky Timex Ironman One GPS+

Do úrovne 50M vodeodolný Ironman One GPS+ obsahuje všetky časomerné a fitness zručnosti, na aké sme pri hodinkách Timex zvyknutí. Jeho silách je v reálnom čase sledovať rýchlosť, vzdialenosť či srdcovú frekvenciu. GPS čip dovoľuje zaznamenávať polohu a v prípade núdze vyslať vo „Find Me“ móde upozornenie s presnou pozíciou. Aby bolo komu upozornenie poslať, novinka sa spolieha na cloudovú platformu vyvinutú firmou Synchronoss. Tá slúži takisto pre zhromažďovanie nameraných dát a ich zdieľanie s ostanými užívateľmi. Zabudovaná 4 GB pamäť poslúži po zapojení Bluetooth slúchadiel ako úložisko prehrávača hudobných MP3 súborov.

Keďže sa bavíme o outdoorových hodinkách a každá pokročilá funkcia je pokročilou iba dovtedy, kým je dostupná ľudským zmyslom, voľba Timexu logicky padla na farebný dotykový Mirasol displej od Qualcommu. Zobrazovacej jednotke, ktorá spája výhody klasických LCD displejov s technológiou E-ink, nevadí priame slnko a podľa výrobcu by mala byť energeticky nenáročná, čo je u tohto typu zariadenia vždy vítané. Navyše, za nepriaznivých svetelných podmienok sa o viditeľnosť postará osvedčené podsvietenie Indiglo.

Hodinky Timex Ironman One GPS+ dorazia do obchodov na jeseň. Ak máte o ne záujem, na stránke www.timex.com si ich môžete za 399,95 dolárov (300 €) predobjednať už teraz.

Zdroj: Timex

Pridať komentár

Komentáre (0)

Zatiaľ žiadne.