Vyžeňte zo skríň zimu. S týmito hodinkami vyjdete v ústrety jarným trendom

Michal Pindura 0 04.03.2015

Hodinky sezóny jar/leto 2015Hoci zima ešte nepovedala posledné slovo, v dnešnom blogu necháme zimu zimou a vydáme sa v ústrety jari. Už o pár týždňov nadobro zamávame na rozlúčku pesimistickým tmavým farbám a s radosťou vytiahneme na svetlo šatníka ľahšie outfity, ktoré nešetria jarnou sviežosťou. Po období, kedy ste sa kvôli monotónnosti zimného oblečenia dostali do kreatívneho útlmu, vám jar zlenivené tvorivé chúťky spoľahlivo naštartuje. Neviete odkiaľ začať? Nevadí, nechajte sa inšpirovať od tých, ktorí majú jarné trendy v popise práce. A keďže našou doménou sú hodinky, ku každému aktuálnemu dizajnérskemu nápadu sme vybrali jedny, s ktorými budete in za každých okolností. 

Rád, ako by mal vyzerať váš pravý jarný look, je na internete a v lifestylových magazínoch nepreberné množstvo. Už od septembra a októbra – mesiacov zasvätených týždňom módy – majú módne značky jasné predstavy, čo by chceli na nás vidieť oblečené počas jari a leta. Poďme pekne od podlahy. Jedni, ako napríklad britský módny dom Burberry na londýnskom Fashion Weeku, znovu objavili kúzlo tenisiek. Nebojte sa kombinovania. Typicky športovú obuv si môžete dovoliť aj ku kostýmom, ktoré farebnosť tenisiek vizuálne odľahčí. Jar je hlavne o hravosti, s teniskami určite nestúpite vedľa.

ROXY CHATEAUX ERJWA00010 XSSB

Hodinky sezóny jar/leto 2015 | ROXY CHATEAUX ERJWA00010 XSSB

Zvyknete nakupovať na Aliexprese a podobných stránkach? Potom vás poteší, že tamojšie obľúbené materiály šifón a tyl, sa u viacerých tvorcov dostali na absolútny vrchol jarných trendov. Marchesa tieto jemné látky skladá do hustých volánov, ale tak, aby nepôsobili obstarožne. Ani tu neváhajte spájať naoko nesúrodé štýly. Vzdušná sukňa a sako? Trefa. A kľudne aj na každodenné nosenie.

SKAGEN 456SSS
Hodinky sezóny jar/leto 2015 | SKAGEN 456SSS

A kde sú farby? Návrhári mysleli, samozrejme, aj na ne. Jednou z najžiadanejších farieb sezóny jar/leto 2015 bude žltá – nie jesenná horčicová. Ralph Lauren a iní na Fashion Weeku v New Yorku ukázali, že pre žltú sa dokonale hodí súčasné spracovanie trendu 70. rokov. Niečo podobné sa dá povedať o polnočnej alebo ľadovej modrej, púdrovej ružovej a v úzadí nestala ani nesmrteľná čierno-biela klasika.

JACQUES LEMANS 1-1841C

Hodinky sezóny jar/leto 2015 | JACQUES LEMANS 1-1841C

Zdá sa vám, že dizajnéri pri vymýšľaní nových kolekcií akosi zabudli, že v jarných mesiacoch teplota u nás neraz klesne až k nule? Nemusíte sa hneď vzdávať sukne, existuje aj menej radikálne riešenie. Takzvaná nadýchaná bunda je ľahká, tenká a zahreje. Perfektným kúskom na chladnejšie dni sú aj kožúšky z umelej kožušiny. Ako byť v teple (relatívne) a pritom nevybočiť z módnych diktátov nadchádzajúcej sezóny predviedla v New Yorku značka Coach.

FESTINA Mademoiselle 16716/3

Hodinky sezóny jar/leto 2015 | FESTINA Mademoiselle 16716/3

Skvelou správou pre tie z vás, ktoré nechcú skrývať náramky či hodinky pod dlhými rukávmi, je odkaz od redaktorov českého časopisu City Life: „všetko sa skracuje – vlasy, dĺžka nohavíc i rukávov. Tak čo, vyženiete s nami zo skríň zimu?

Pridať komentár

Komentáre (0)

Zatiaľ žiadne.