Casio G-Shock GA 100 – odolná séria, ktorá zrodila Produkt roka 2015

Michal Pindura 0 10.04.2016

Casio G-Shock GA 100 - odolná séria, ktorá zrodila Produkt roka 2015

6. apríla 2016 uplynulo šesť rokov od uvedenia prvých troch modelov radu G-Shock GA-100. Hoci prvotinám odvtedy pribudlo pár šedín a samotné Casio ich vonkoncom nešetrilo mnohokrát vybavenejšími príbuznými z vlastnej stajne, časomery GA-100 nestratili nič z vlastností, ktoré z nich spravili nestarnúcu legendu, ktorú vedia zákazníci náležite oceniť. Príkladom je titul Produkt roka 2015, ktorý len nedávno získal bestseller Casio G-Shock GA 100-1A1 od portálu Heureka (kategória Oblečenie a móda).

Keď už vravíme o legende, zišlo by sa toto trúfalé tvrdenie podložiť ďalšími faktami. Prvý fakt, presnejšie faktor, ktorý hodinky Casio G-Shock GA-100 postavil na piedestál, je cena. Už v dobe svojho oficiálneho predstavenia sa fanúšikovia “géčiek” od Casia mohli spokojne usmievať. Uvádzacia cena noviniek sa totiž v Spojených štátoch, kde si odbili premiéru, udržala pod psychologickou hranicou sto dolárov. Keď si pozriete súčasné ceny a prihliadnete k rozdielnej cenovej politike v USA a Európe, zistíte, že ani všemocný čas im neubral na ľudovosti.

Casio G-Shock GA 100 - odolná séria, ktorá zrodila Produkt roka 2015 (modely 1)

Podmanivej cene bol z hľadiska predpokladov na masové rozšírenie modelov G-Shock GA-100 v pätách vydarený vzhľad. Tak ako pred piatimi rokmi, aj dnes si získavajú prívržencov masívnou konštrukciou. Rozmermi 55 × 51,2 × 16,9 mm majú na kilometre ďaleko od subtílnych spoločenských hodiniek, ale o to práve ide. Ak je raz stanovený cieľ ustáť nárazy, vysporiadať sa s tlakom vody až do úrovne 200M a odolať pôsobeniu magnetických polí, mohutnejšie telo je vždy plusom. V hojnej miere použitá húževnatá živica tlmí údery, chráni minerálne sklíčko a dodáva hodinkám ten správny chlapský look. V súvislosti s proporciami treba spomenúť viac priestoru na umiestnenie ovládacích tlačidiel. Manipulácia s príkladne zdrsnenými tlačidlami je tak možná aj v hrubších zimných rukaviciach. Nakoniec, o rozmernosti modelov zákaznícky obľúbenej série čo-to napovedá jej plný názov GA-100 X-Large G.

Samozrejme, predajný úspech nemôže byť postavený iba na veľkosti. Hodinky sa musia aj páčiť. Na vizuálnej príťažlivosti má leví podiel vydarené usporiadanie digitálno-analógového ciferníka. Takzvaná “Three-Eyed” koncepcia spája analógové zobrazenie s digitálnymi LCD displejmi, čím majiteľovi týchto hodiniek poskytuje dokonalý prehľad o všetkých dôležitých údajoch. Azda nikoho, kto čo i len trochu pozná produkciu značky Casio, neprekvapí skombinovanie luminiscenčného náteru na indexoch a automatického LED podsvietenia.

Casio G-Shock GA 100 - odolná séria, ktorá zrodila Produkt roka 2015 (modely 2)

Atraktivitu a prehľadnosť ciferníka zvyšuje taktiež viacúrovňový 3D dizajn s umným striedaním kontrastných farieb. Farby sú celkovo jednou zo špecialít bestsellerov Casio G-Shock GA-100. Vo variabilite na poli farieb s nimi môžu súperiť hádam iba hodinky spriaznenej línie GA-110.

Zoznam dôvodov na kúpu časomerov GA-100 by nebol úplný bez toho, prečo sa pre hodinky Casio rozhodne drvivá väčšina zákazníkov. Funkcie, funkcie, funkcie. Pravdaže, na trhu sú aj vybavenejšie kusy, lenže položme si otázku, koľkokrát v živote nájde reálne uplatnenie graf prílivu a odlivu? Tu sa ide inou cestou. Prvoradá pre voľbu funkcií bola využiteľnosť a praktickosť. Uvedená zásada platí pre svetový čas v 29 pásmach (48 miest + UTC), štvornásobný/päťnásobný denný alarm s funkciou snooze, stopky s presnosťou merania na tisícinu sekundy, časovač s kapacitou 24 hodín a takisto pre kalendár predprogramovaný do roku 2099. Vďaka digitálnemu tachymetru nie je žiadnym problémom zistiť rýchlosť na základe prejdenej vzdialenosti. K tomuto účelu slúži malá ručička na pozícii dvanástej hodiny, ku ktorej sa pri používaní tachymetra pridávajú LCD displeje. Presné meranie je k dispozícii až do rýchlosti 1000 km/h.

Casio G-Shock GA 100 - odolná séria, ktorá zrodila Produkt roka 2015 (modely 3)

Po prečítaní predošlých odstavcov nie je veľmi o čom špekulovať. Modely Casio G-Shock GA-100 sú odolné tak, ako majú byť odolné športové hodinky, štýlovo podarené tak, ako sme u japonských dizajnérov zvyknutí a funkčné, ako od G-Shockov očakávame. V kategórii hodiniek, kam podľa ceny patria, nájdete vlastnosťami vyrovnanejších ašpirantov na zápästie aktívneho mestského muža len s veľkou námahou.

Pridať komentár

Komentáre (0)

Zatiaľ žiadne.