Longines Mini – čo je malé, to je pekné

Michal Pindura 0 22.07.2015

Longines Mini - čo je malé, to je peknéPo dlhom čase opäť niečo pre ženy. Ak si vravíte, že dámske hodinky sú v článkoch na Hodinárskom magazíne podchytené len okrajovo, musíme chtiac-nechtiac súhlasiť. Naposledy si nežnejšie pohlavie mohlo prísť na svoje presne 23. apríla, pri čítaní o keramických chronografoch od Certiny. Sypeme si popol na hlavu, ale jedným dychom sa obhajujeme štatistikou, ktorá tvrdí, že ženské publikum nášho magazínu – súdiac podľa zloženia fanúšikov na Facebooku – je v porovnaní s mužmi v menšine. To však ako ospravedlnenie neobstojí, a preto sme po uvedení dámskych noviniek Longines Mini neváhali s nápravou súčasného nelichotivého stavu ani sekundu.

Tradičná švajčiarska značka predstavila v prvej polovici júla hodinky, ktorými vystužila rady delikátnych modelov nositeľných namiesto šperkov. Štvorica noviniek Longines Mini (ref. L2.303.0.87.X) si vzala k srdcu rokmi overený frazeologizmus „čo je malé, to je pekné“. Pri pohľade na sympaticky dimenzované a dizajnovo zvládnuté hodinky, nemožno nesúhlasiť.

Longines Mini, modely s burgundy a čiernym remienkom

Longines Mini, modely s levanduľovým a béžovým remienkom

Miniatúrne modely, na okruží a ciferníku zdobené brúsenými diamantmi, sú spárované s koženými remienkami v ľahko kombinovateľných farbách – čiernej, sýto červenej, béžovej a levanduľovej. Výber odtieňov remienkov by potešil nejedného módneho stylistu. Určite aj vám sú dobre známe ich mediálne pertraktované odporúčania, ktoré hovoria, že v šatníku každej ženy by sa bezpodmienečne mali nachádzať čierne, béžové a červené lodičky. V tomto smere návrhári značky Longines skrátka stavili na istotu.

Longines Mini, detail ciferníkaLongines Mini sú istotou aj v ďalšom ohľade. Kým rozmanitosť farieb uľahčuje zladenie hodiniek s oblečením noseným cez deň alebo večer, klasická vizáž noviniek umožňuje ich nosenie prakticky na akúkoľvek príležitosť. Rušivým prvkom určite nebudú. Nakoniec, koho by už mohol rušiť elegantný doplnok, ktorého leštené oceľové púzdro meria do priemeru iba 16 mm? O tom, že hodinky Longines Mini pochádzajú z lepšej rodiny svedčí zafírové sklíčko a už zmienené diamanty – mimochodom, je ich 42, dokopy vážia 0,1 karátu a kvalitou zapadajú do triedy Top Wesselton VSS.

Keďže pri dámskych hodinkách je vzhľad vysoko nadradený technickým parametrom, údajmi o vodeodolnosti 30M a použitom dvojručičkovom quartz strojčeku L298.2 (ETA E01.001) sa nebudeme dlhšie zaoberať. O to viac sa povenujeme hlavnej pýche noviniek – ciferníku z prírodnej perlete. Ten je príkladne prehľadný a dostatočne noblesný. Štyri diamantové indexy na ňom robia spoločnosť dvom ródiovaným oceľovým ručičkám hodín a minút a dvom nápisom, z ktorých väčší priznáva príslušnosť k firme založenej v roku 1932 v meste Saint-Imier a menší potvrdzuje švajčiarsky pôvod hodiniek.

Cena modelov Longines Mini zatiaľ nebola zverejnená. Diamanty a perleť ale takmer určite spôsobia, že neklesne pod 2000 eur.

Zdroj: Longines

Pridať komentár

Komentáre (0)

Zatiaľ žiadne.