Wenger City Classic – nedostatok mestskej klasiky vyriešený raz a navždy
Autor: Michal Pindura Komentáre: 0 Vytvorené: 21.09.2016
Kde inde ako na veľtrhu Baselworld mohlo prebehnúť predstavenie novej série City Classic, ktorou sa švajčiarska značka Wenger rozhodla spestriť kolekcie náramkových hodiniek. Uvedenie noviniek sa neudialo systémom „pokus náhoda“. Vopred premysleným ťahom zacelila značka vlastnená spoločnosťou Victorinox dieru v portfóliu svojich produktov.
Ako tá diera vyzerala? Pre vysvetlenie situácie netreba nič viac, iba letmý pohľad do ponuky hodiniek Wenger. Je tam množstvo modelov, ktoré sú príliš spoločenské a ešte viac takých, ktoré inklinujú k športom. Chcelo to niečo medzi. Čosi, čo by malo dizajnom vyšliapanú cestičku ku každodennému noseniu. Wenger už dávnejšie pochopil, že vzhľadová nekonfliktnosť a predurčenie hodiniek do mestského prostredia je tým, čo zákazníci chcú. V nadradenej línii Classic Metropilitan sú toho dôkazom kolekcie Urban Classic alebo Urban Active (ďalšia z tohtoročných noviniek) a, samozrejme, náš dnešný favorit City Classic.
V návrhu modelov pre rok 2016 sa Wenger priklonil k elegancii, ktorú zdobí jednoduchosť a triezvosť. Hlavným stavebným materiálom je hodinárska stálica – ušľachtilá oceľ 316L. V sedmičke pánskych hodiniek je jej použité toľko, aby sa z nej dali vyfrézovať púzdra s rozmermi 43 × 7,9 mm a v závislosti od verzie aj trojradové náramky a posuvné spony či opaskové pracky. U modelov pre mužov je s výnimkou jedného variantu s oceľovým ťahom prevládajúcim materiálom remienkov kvalitná koža.
Dámske kúsky, celkom prirodzene, oceľou pošetrili. Púzdra sú menšie, kompaktnejšie. Ich rozmery sú 34 × 7,4 mm a rovnako ako u pánskych súrodencov trochu podcenili úroveň vodeodolnosti. 30M/3ATM nie je veľa (skôr málo), no pokiaľ sa s hodinkami neplánujete sprchovať (na plávanie radšej ani nemyslite), o nič zásadné neprídete.
Intoleranciu na vodu úspešne kompenzuje minerálne sklíčko s vrchnou zafírovou vrstvou, ktorým je chránený prehľadný ciferník. Ten pozostáva akoby z dvoch sústredných zón a okrem mierne rozšírených luminiscenčných ručičiek typu lancette, minimalistických indexov bez číslic a dátumu na tretej hodine na ňom nájdete len nerušiace logo značky Wenger.
K dispozícii sú vyhovenia vo viacerých farebných kombináciách, z ktorých si vyberie skutočne každý. Na pánskej i dámskej strane sa k najelegantnejším radia varianty s púzdrami zlátenými vrstvou PVD (odtieň žltého alebo ružového zlata). K lacnejším naopak patria nemenej vydarené modely s brúseným telom a čiernymi remienkami. Tie však zoženiete iba v pánskej veľkosti.
Miestom, kde sa rovnoprávnosť pohlaví prejavila v plnej sile, je vnútorná výbava. Vo všetkých hodinkách Wenger City Classic sa objavuje švajčiarsky quartz strojček Ronda 515 a udávanou presnosťou -10/+20 sekúnd za mesiac a približnou životnosťou batérie 45 mesiacov.