Zenith Christophe Colomb Skeleton – ako skomplikovať komplikovanosť
Autor: Michal Pindura Komentáre: 0 Vytvorené: 11.07.2012
Hodinkami, z ktorých vám padne sánka, boli Zenith Christophe Colomb už pred ich skeletonizáciou objednanou luxusným londýnskym hodinárstvom Marcus. Model z roku 2010 (obrázok vpravo) si nezameníte s iným vďaka zafírovej bubline ponášajúcej sa na lodný kompas plavidiel janovského moreplavca Krištofa Kolumba. Kupola obaľuje a chráni ojedinelý gyroskopický aparát zaisťujúci za každých okolností horizontálnu polohu regulačného orgánu ručne naťahovaného kalibra Academy 8804 (5Hz, 45 kameňov, rezerva chodu 50 hodín). Pôsobenie gravitácie tak má na presnosť hodiniek oveľa nižší vplyv.
Korene dômyselne odpruženého kĺbového mechanizmu zloženého v prípade hodiniek Zenith Christophe Colomb zo 166 súčiastok siahajú do raného 16. storočia. Prenos energie do/z regulátora prebieha v Zenith Christophe Colomb pomocou systému pripomínajúceho motoristom dobre známy kardanový hriadeľ.
Zenith Christophe Colomb Skeleton vyšperkoval pôvodný model otvoreným ciferníkom. Všimnite si ale, že hodinky nemajú ciferník na aký sme zvyknutí. Zobrazovanie hodín a minút na seba prebral zafírový disk. Obdobná situácia nastala s ukazovateľmi sekúnd a rezervy chodu. Púzdro 45 milimetrovej novinky limitovanej 25 kusmi je vyrobené z platiny. Rovnaký strieborný kov nájdete i na spone čierneho remienka z kože aligátora.
Bez skeletonizácie stáli Zenith Christophe Colomb astronomických 170 000 EUR, takže pri objemovo obmedzenej novinke sa dá počítať s razantným navýšením ceny.
Zdroj: Zenith, www.marcuswatches.co.uk